No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
{| cellpadding="4" | {| cellpadding="4" | ||
|'''Name'''||'''Craft created by'''||'''Craft used by''' | |'''Name'''||'''Craft created by'''||'''Craft used by''' | ||
|- | |||
|[[Ginko wood]]|| [[Woodcutting]]||[[Carpentry]] | |||
|- | |- | ||
|[[Ore (poor)]]||[[Mining]]||[[Smelting]] | |[[Ore (poor)]]||[[Mining]]||[[Smelting]] | ||
| Line 23: | Line 25: | ||
|- | |- | ||
|[[Gold ore]]||[[Mining]]||[[Smelting]] | |[[Gold ore]]||[[Mining]]||[[Smelting]] | ||
|- | |||
|[[Amber]]||[[Mining]]||[[Gemcutting]] | |||
|- | |||
|[[Dark amber]]|| None || [[Gemcutting]] | |||
|- | |||
|[[Yellow amber]]|| None || [[Gemcutting]] and [[Alchemy]] | |||
|- | |||
|[[Powdered yellow amber]]|| None || [[Alchemy]] | |||
|- | |||
|[[White amber]]|| None ||[[Gemcutting]] | |||
|- | |||
|[[Metal]]||[[Mining]] and [[Smelting]]||[[Smithing]] | |||
|- | |||
|[[Fine metal]]||[[Mining]] and [[Smelting]]||[[Smithing]] | |||
|- | |||
|[[Scrawny fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Tiny fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Small fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Tasty fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Large fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Delcious fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] | |||
|- | |||
|[[Mud fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] (Unknown) | |||
|- | |||
|[[Magical Fish]]||[[Fishing]]||[[Food preparing]] (Unknown) | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Revision as of 17:17, 5 June 2006
| Name | Craft created by | Craft used by |
|---|---|---|
| Flour |
Food preparing | Cheffing |
| Name | Craft created by | Craft used by |
| Ginko wood | Woodcutting | Carpentry |
| Ore (poor) | Mining | Smelting |
| Ore (med) | Mining | Smelting |
| Ore (high) | Mining | Smelting |
| Ore (very high) | Mining | Smelting |
| Silver ore | Mining | Smelting |
| Gold ore | Mining | Smelting |
| Amber | Mining | Gemcutting |
| Dark amber | None | Gemcutting |
| Yellow amber | None | Gemcutting and Alchemy |
| Powdered yellow amber | None | Alchemy |
| White amber | None | Gemcutting |
| Metal | Mining and Smelting | Smithing |
| Fine metal | Mining and Smelting | Smithing |
| Scrawny fish | Fishing | Food preparing |
| Tiny fish | Fishing | Food preparing |
| Small fish | Fishing | Food preparing |
| Tasty fish | Fishing | Food preparing |
| Large fish | Fishing | Food preparing |
| Delcious fish | Fishing | Food preparing |
| Mud fish | Fishing | Food preparing (Unknown) |
| Magical Fish | Fishing | Food preparing (Unknown) |